אנשים רבים חושבים שהשירותים היחידים אשר מוצעים על ידי מנעולנים אלו הם שירותי פריצה. שירותי פריצה הם אכן נדבך חשוב מאוד בעסקיהם של מנעולנים בערד כאשר בין היתר עוסקים המנעולנים בפריצת דלתות טרוקות, כלומר דלת שרק נסגרה אך לא ננעלה, דלתות נעולות, כלומר מקרים בהם נעלנו את הדלת ואבד לנו המפתח וגם תחום פריצת הרכבים, מקרים בהם המפתח של הרכב נעול בתוך הרכב או אבד לנו. להיות מנעולן זהו אינו מקצוע שיכול לעבור בתורשה שכן יש לבצע לימודים נרחבים לפני שנוכל לעסוק במקצוע המנעולנות. הלימודים מתבצעים במסגרת מכללות אשר מלמדות את מקצועות המנעולנות כאשר ניתן למצוא מכללה מקצועית שכזו כמעט בכל עיר גדולה בארץ. לאחר מכן, יש להוציא תעודת יושר ממשטרת ישראל היות ובתור מנעולנים אנו מתעסקים ברכוש פרטי ויש לנו את הגישה למפתחות רכבים של אנשים, מפתחות דירות של אנשים וכדומה, ולכן תעודת יושר הוא דבר מחייב במסגרת המקצוע.
תיקונים ושכפולי מפתחות
נדבך נוסף חשוב מאוד בעבודתם של מנעולנים בערד הוא הזמנת תיקונים שוטפים של דלתות הבתים או של מנעולים ושכפול מפתחות. למעשה, זהו החלק העיקרי של עבודתו של מנעולן שכן פריצות בתים הם עניין נדיר יחסית לתחומים המוזכרים לעיל. מנעולנים רבים נקראים על ידי לקוחות לבתים פרטיים ומשרדים על מנת לתקן דלת שלא נסגרת היטב, או לטפל במנעול ישן, כאשר לעיתים העבודה מצריכה אף החלפה של המנעול או החלפה של הדלת הקיימת, שגם אלו הם תחומי עיסוקו של המנעולן. שכפול מפתחות גם הוא עניין מקצועי חשוב שכן יש לדייק ככל הניתן בשכפול המפתח על מנת שהלקוח לא יצטרך לחזור לחנותו של המנעולן בשנית למקצה תיקונים.

מנעולנים אשר מציעים שירותים בערד והסביבה
אברהם גרוסגליק – מנעולן ברחוב הגלעד 12 בערד אשר מציע שירותי מנעולנות בתחומי הדלתות והרכב 053-3116112.
א.י. מנעולים – חברה העוסקת בהתקנת דלתות ומנעולנים ומספקת שירותי פריצת רכבים ודלתות כמו כן מוכרת שירותי מיגון ועוסקת בשכפול מפתחות, רחוב קנאים 27 בערד, 077-7784965.
וידאל המנעולן – העסק נמצא ברחוב אליעזר בן יהודה 54 בערד ועוסק בשירותי מנעולנות ופריצה 050-2201445.