רבים חושבים ששכפול מפתחות הוא דבר פשוט שכל אחד יכול לעשות במידה ויפתח חנות אשר תספק מגוון רחב של שירותים, אך למעשה שכפול מפתחות הוא מלאכה שאין להקל בה ראש ויש לבצע אותה אצל מנעולנים מורשים בלבד ולא אצל חאפרים או אנשים שאינם מחזיקים בתעודת מנעולן ותעודת יושר ממשטרת ישראל. ראשית, במידה ונבצע את שכפול המפתחות אצל מנעולן שאינו מחזיק תעודת יושר ממשטרת ישראל אנו חשופים לכך שעותק נוסף של מפתחות הבית שלנו יסתובב לו ברחבי הארץ, דבר שיאפשר לפורצים לפרוץ לבית שלנו בלי כל הפרעה ובלי לבצע כל נזק ומבלי שאף אחד ירגיש בכך היות והם יוכלו להכנס בלא מפריע עם המפתח דרך הדלת הראשית. שנית בעת שכפול מפתח, אנו רוצים עבודה מדוייקת ומקצועית, כזו שלא נצטרך לחזור למנעולן אחרי שהמפתח לא פותח את הדלת במקרה הטוב או גורם נזק למנעול הדלת שלנו במקרה הרע.

לא כל מפתח ניתן לשכפל

ישנם מפתחות שאינם ניתנים לשכפול בעוד ישנם כאלה שניתנים לשכפול בעזרת כרטיס מיוחד של רב בריח, כאשר רק אם נביא גם אותו למנעולן ביחד עם המפתח של הבית שלנו, הוא יוכל לשכפל לנו את המפתח אך אם לא נביא אותו, הוא לא ישכפל את המפתח עבורנו. בנוסף, מפתחות שונים דורשים טכניקות שכפול שונות, דבר שאותו לומדים המנעולנים במהלך הקורס מנעולנות ובהשתלמויות מקצועיות בנושא. דבר לא פחות חשוב הוא סוג המפתח שעליו אנו יוצרים את השכפול כאשר ישנם גלמים של מפתחות שאינם מתאימים לשכפול של מפתחות מסויימים ועל המנעולן לדעת איזה גולם מתאים לאיזה מפתח.

שכפול של מפתח לרכב

שכפול מפתחות ואימובילייזר לרכב גם הוא תחום שבו עוסקים מנעולני רכב רבים. מדובר בשכפול עם גלמים מיוחדים שאותם מזמין המנעולן מראש, שכן כפי שציינו קודם לכן, לא כל גולם יתאים לכל סוג מפתח. בנוסף, בעזרת מכשיר מיוחד יכול המנעולן לקודד לנו עותק נוסף של האימובילייזר שפותח את הרכב שלנו ובכך למנוע מעצמנו מבוכה ומקרה בו אנו ננעלים מחוץ לרכב על ידי יצירת זוג מפתחות נוסף שאותם נשמור בעבודה או בבית.